Fizik Tedavi & Rehabilitasyon || Romatoloji ||Ortopedi & Nöroloji || Ozon Tedavisi || EMG || PRP || Kemik Yoğunluğu
Medikal Personelimiz   ||    Anlaşmalı Kurumlarımız   ||   Tedavilerimiz   ||   Tempur Ortopedik Ürünleri                                       Anasayfa     Bize Ulaşın

 Fizik Tedavi
 Romatoloji
  Nörolojik ve Ortopedik          Rehabilitasyon
  Kemik Yoğunluğu Ölçümü
  Ağrı Tedavisi
  Özel Enjeksiyon
  EMG-Nörofizyoloji
   Ozon Tedavisi
a   WALKAİDE
a   USG Altında Enjeksiyon
a   Kuru İğneleme
a   Kinesiotaping
 
 

a  Medikal Market
a
 Tempur Yatakları
  Tempur Yastıkları
  Vissera Yastıkları
  Tempur-Med Ürünleri
  Diğer Ürünler
 

TEMPUR MEDİKAL ÜRÜNLERİ

GENİŞ KAPSAMLI CİLT VE YARALANMA YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ


Konuya tam olarak atfetmek mümkün olmasa da bir düşünür “Aptallığın bir göstergesi de sürekli aynı şeyleri yaprak farklı sonuçlar elde etmeyi beklemektir.” demiştir.

Bu doğru olabilirde olmayabilirde ancak, bize göre iyi yöneticiler geleneksel cilt ve yaralanma bakım programlarına devam ettiklerinde bunun maliyet yönetimine yardımcı olmayacağını veya PPS ve yüzlerce milyon dolarlık mahkeme tazminatları karşısında risklerde hiçbir azalmaya neden olmadığını anlamış olmalıdırlar.

TEMPUR-Medikal sizden farklı bir yaklaşımı değerlendirmenizi rica etmektedir.

DİĞERLERİNE HİÇ BENZEMEYEN BİR MALZEME

Orjinal olarak NASA tarafından geliştirilen ve İsveçli bilim adamları tarafından mükemmelleştirilen TEMPUR’ un tempur malzemesi, yüksek yoğunluklu, akışkan benzeri visko-elastik, açık hücreli nefes alan bir malzemedir. Pazardaki diğer basınç yönetim malzemelerinin hiç birine benzemez.

Sağlık bakım yataklarında kullanılan en yaygın malzeme oldukça esnek olan (HR) köpüktür. Yük uygulandığında HR köpük sıkışır. Bazı noktalarda, sıkışmaya karşı direnç uygulanan yükün ağırlık/gücünü aşar ve köpük “geri itmeye” başlar. Bu direnç her yerde etek formlu olmadığı için (vücutta eğimler ve açılar vardır) basınç dengesizliği oluşur.

Çok kalın bir akışkan gibi hareket eden Tempur malzemesi klasik anlamda sıkıştırma yapmaz, yükü yerleştirmek için yer değiştirir. Diğer akışkan veya akışkan-benzeri malzemeler gibi, TEMPUR ısı ve basınca karşı reaksiyon verir, çok yumuşak bir hal alır ve malzeme sıcaklığı vücut ısısına yaklaştığında normal ısıya göre daha hızlı akar. Visko-elastik sertliğin sonucu olarak Tempur malzemesi vücudun şeklini alır. Vücut ağırlığı vücut temas hattı boyunca çok etkin bir şekilde dağıtılır. Brüt basınç terapik seviyeye düşer. Vücudun farklı noktalarında temas sathı basınçlarında önemli farklılıklar olsa da basınç, minimum basınç dengesizliği olacak şekilde eşit dağıtılır.

Basınç dengesizlikleri bazı basınç harita sistemleri kullanılarak ölçülebilen yüksek basınç eğimlerine neden olur. Bu eğimler “baraj” gibi hareket ederek kan akışını ve doku perfüzyonunu engeller. Eğim ne kadar yüksek ise zaman içinde doku hasarı olma ihtimali o denli yüksektir.

BASINCI YÖNET…MALİYETİ YÖNET... RİSKİ YÖNET !


TEMPUR-Medikal’in basınç yönetim ürünleri tipik köpüklü yatak ve minderler ile kıyaslandığında çok az bir artı maliyetle terapik seviyede basınç azaltımı sağlar. Bu tür maliyet verimlilikleri sağlık bakımı sunanların bugün karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeleri için çok önemlidir.

Bir çok sağlık bakım sunucusu hizmetleri için sabit ücret almaktadırlar. Tipik olarak giriş ücreti. Kabul edildikten sonra hasta kötüleşirse, daha fazla bakım masraflarını işletmeci karşılamak zorunda kalmaktadır. Ek bakımın bir kişi için maliyeti bir çok kişi için sağlanan önleyici işlemlerin maliyetlerini aşmaktadır. Basınç ülserleri çok maliyetlidir. Tedavi uzayabilir ve açık yaralar müşterinizi başka yaralanmalara maruz bırakabilir hatta daha maliyetli komplikasyonlar gerçekleşebilir.

Önlemler konusunda artılar olsada nakite bağımlı çalışan işletmelerin potansiyel sorunlara gerçek dolarları harcamaları oldukça zordur. Nakit akışın sıkı olduğu yerlerde satın alma kararları değerden çok maliyet tabanlı verilebilir. Eğer bu durumla karşılaşıyorsanız, analizlerinize ek bir katkıda bulunmak için birkaç dakikanızı rica ediyoruz. TEMPUR-MED ürünleri sadece önlem konularında etkili değil aynı zamanda yasal terapik araçlardır. Terapik yüzey kiralama yerine TEMPUR kullanılarak gerçek tasarruflar sağlanabilir. Bu saçma bir iddia değildir. Müşterilerimiz sürekli, bir yıl içinde yatırımlarının kendini karşıladığını ve bir sonraki yıl için operasyon masraflarının ciddi oranda düştüğünü bildirmektedirler.

TEMPUR-MED yatağını kullananmanın evrensel bir yaralanma önleme programının vaka sayısını azaltmaktan daha fazla getirisi vardır, bakım işlemlerini standartlaştırır. Tedavi yüzeyleri mevcudiyete göre veya rast gele dağıtılmaz. Düşme nedeni ile çatlaklar görülmez. Bu şekilde hastalara basınç yönetimi sunmamanın imkanı kalmamaktadır.

Dava açma meraklısı toplumumuzda hastaların basınç ülserlerine maruz kalmaları sizi cezalar, para cezaları ve sert tazminat kararları ile karşı karşıya bırakabilir. Terapik, sağlam ve tek standartlı bir bakım bu konuda size uzun dönemli çözümler sunmaktadır.

TEMPUR-MED Ürünleri, basınç ülserlerinin azaltılmasında yüksek fayda sağlamıştır ve terapik tedavi yüzeyi olarak risk yönetiminde çok etkili, maliyeti düşük ve satın alınması kolay bir sistemdir.
TEMPUR-MED Ürünleri

Hastaneler ve sağlık bakımı için TEMPUR programı
TEMPUR-MED ürünleri basınçlı ağrı önlenmesi ve ortopedik rahatlama için dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Önemli maliyet tasarrufu
Basınç indirgeyen TEMPUR-MED ürünlerine yatırım yapmış bulunan hastaneler ve bakım evleri; basınçlı ağrının meydana gelişini önlemekten dolayı önemli maliyet tasarrufundan faydalanırlar.
İstirahat, uyku ve iyileşmeyi geliştirir.

TEMPUR’da istirahat eden hastalar tedavi ve iyileşme prosesi esnasında her zaman avantajlı olan gelişmiş istirahat ve uyku tecrübesi edinmişlerdir.

TEMPUR-MED Ürünleri

Hastaneler ve sağlık bakımı için TEMPUR programı
TEMPUR-MED ürünleri basınçlı ağrı önlenmesi ve ortopedik rahatlama için dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Önemli maliyet tasarrufu
Basınç indirgeyen TEMPUR-MED ürünlerine yatırım yapmış bulunan hastaneler ve bakım evleri; basınçlı ağrının meydana gelişini önlemekten dolayı önemli maliyet tasarrufundan faydalanırlar.

İstirahat, uyku ve iyileşmeyi geliştirir
TEMPUR'da istirahat eden hastalar tedavi ve iyileşme prosesi esnasında her zaman avantajlı olan gelişmiş istirahat ve uyku tecrübesi edinmişlerdir.

Yüksek Hijyen Standartları İçin Yapılmıştır
TEMPUR-MED ürünleri sıvıya karşı mukavim, buhar geçirgen örtülerle teçhizlidir. Örtüler standart hastane dezenfektanlarıyla makinede yıkanabilir veya temizlenebilir.

1. Sınıf CE işaretli
TEMPUR-MED ürünleri 1. sınıf CE işaretli Tıbbi cihazlardır ve 93/42/EEC yönergesinde belirtilmiş olan standartlara uyarlar.
 
TEMPUR-MED ameliyathane ve X-Ray masası şilteleri
Operasyonlar ve X-Ray tedavisi esnasında, hastalar sıkça uzun süre aynı pozisyonda tutulurlar. Bu hastalarda, bir süre sonra her ne kadar izi kalmasada, özellikle deri bozukluklarına maruz kalırlar. TEMPUR-MED şiltelerinin kullanımı basınç ağrılarını önler ve bunun neticesinde hasta daha hızlı iyileşir. Hastanede daha az süre kalır.
 
TEMPUR-MED İnkübatör (Küvez) Şiltesi
Özel olarak inkübatör (küvez) kullanımı için dizayn edilmiş olup prematüre bebekler için ideal destek sağlar. 3cm'lik bir TEMPUR materyali, tabî yumuşaklık duygusu ve konforla beraber birleşerek yüksek seviyeli basınç rahatlaması temin eder.
 

TEMPUR-MED Hastane Yatağı
Orta ile yüksek arasındaki dekubitis riskli hastalar için uygun olan TEMPUR-MED hastane yatağı, basınç ağrılarını önlemekte ve basıncı rahatlatmakta başarı kazanmıştır. TEMPUR-MED hastane yatağı uzun vadeli, yaşlı ve hali hazırda basınç ağrılarından şikayetçi olan hastalar için yoğun bakımda ve hastane bölümlerinde kullanılır.

Bütün TEMPUR-MED hastane yatakları tam olarak mekanik değildir; dolayısıyla bakım masrafı yoktur ve hastaya hareket rahatsızlığı vermez. Gürültüsüzdür.
 
TEMPUR-MED Hastane Şiltesi
TEMPUR-MED şiltesi, basınç rahatlatması ve konfor gelişimi için mevcut yatağın üstünde kullanılabilir. Ev bakımında TEMPUR-MED örtü şiltesi basınç rahatlaması için yaşlı veya yatalak hastalarda kullanılabilir.
 
TEMPUR-MED Boyun Yastığı
Boyun, incinmeden sonra TEMPUR-MED yastığını kullanarak doku kopmasına karşı koruma temin ederek sabitleştirilebilir. TEMPUR-MED boyun yastığının anotomik olarak düzgün olan şekli, optimum destek sağlar ve boyun adalelerinde ve üst omurgada basınç rahatlaması sağlar.
 
TEMPUR-MED Dentist Boyun Yastığı
Anatomik olarak doğru şekliyle TEMPUR-MED'in dentist boyun yastığı, hasta tarafından maruz kalınan konforun seviyesini arttırmak için dizayn edilmiştir. Boyun yastığı, tedavi süresince başta ve boyunda basınç rahatlaması ve destek sağlar. Ayarlı kayış hertürlü dentist koltuğuna kolayca eklenebilir.
 
TEMPUR-MED Tekerlekli Sandalye Minderi
Tekerlekli sandalye minderi olarak kullanıldığı gibi evlerde statik olan sandalyelerde veya koğuş ortamında aşırı derecede etkili olarak kullanılabilir. Dönme problemli veya eklemlerde zayıf esnekliği olan hastalarda TEMPUR-MED tekerlekli sandalye minderleri idealdir ve ayrıca duruş ve pozisyonlamayı geliştirmeye yardım eder.
 
TEMPUR-MED Yüzü Koyun Pozisyon Seti
Bu ürün, bir dizi tıbbi ve ameliyat suretiyle komplikasyon olan ARDS (Akut solunum sıkıntısı sendromu)'den muzdarip olan hastalar içi kullanılabilir ve sıkça septisemi alt solunum bölgesi enfeksiyonu, travma ve akut çürüyen pankreatist ile ilgili olarak meydana gelir. Bu sendromdan muzdarip olan hastalar ciğer çökmesinden kaçınmak için midelerini pozisyonlamak zorundadır. TEMPUR-MED yüzükoyun pozisyon kiti esnek bir basınç rahatlatıcı minder sistemidir ve her bir bireysel olayda hastayı desteklemek için düzenlenebilir.
 
 
   

 
 

Bu sayfalar ve Internet'teki pek çok site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğü ve true-color renk ayarı ile izlenebilir.
En son browserları (Internet Explorer 5+ ve/veya Netscape 6+) kullanmanızı tavsiye ederiz.